Tak już mamy, że chętnie sobie coś dobrego lubimy do alkoholu pochrupać. Nie mówię tu tylko i piwie, ale także o winie. O ile przekąski do piwa są wszystkim znane, o tyle z winem może być mały problem, chwila zastanowienia. Dlatego od razu podpowiadam, co możemy postawić koło wina na naszym biesiadnym stole.

Deska serów

To pierwsze, co przyszło mi na myśl. Deskę serów można bardzo łatwo samemu skomponować. Najlepsze są sery żółte, białe, sery długo dojrzewające, wędzone, sery owcze, ser kozi. Warto, aby na desce serów panowała różnorodność – dobrze jest spróbować każdego rodzaju. Deskę można udekorować dodatkowo winogronami, orzechami. Taka przekąska idealnie pasuje do wina i na pewno spotka się z gronem zwolenników.

Pasta z suszonych pomidorów

To jedna z z moich ulubionych. Do suszonych pomidorów (można kupić te ze słoika w zalewie) należy dodać ciecierzycę z puszki. Całość zblendować z dodatkiem oleju z pomidorów na gładką masę. Dodać sól, oregano wedle uznania. Tak przygotowaną pastę można podawać z krakersami bądź chrupkim pieczywem.

Truskawki w czekoladzie

Pasują do szampana, ale też do wina. Truskawki wystarczy zamoczyć w rozpuszczonej czekoladzie i włożyć do lodówki. Można użyć czekolady gorzkiej lub mlecznej. Aby ułatwić sobie przygotowanie tej przekąski, warto przez zamoczeniem truskawki nabić na wykałaczkę. Przekąska szybka i smaczna.

Author