Każdy lokal gastronomiczny jest miejscem, w którym musimy założyć, że każdego dnia będzie spory ruch osób, które będą go odwiedzać. Dodatkowo, goście przychodzący do restauracji raczej nie będą stosować obuwia zamiennego. Co za tym idzie, będą przynosić z zewnątrz błoto, wodę deszczową lub też śnieg.

 

Dlatego też planując wykończenie restauracji trzeba wszystkie te aspekty wziąć pod uwagę i zdecydować się na taki materiał, który będzie dobrze opierał się czynnikom atmosferycznym, który będzie łatwy do utrzymania w czystości i który będzie odpowiednio wytrzymały- chociażby na zarysowania spowodowane chodzeniem po takiej podłodze w szpilkach. Takim materiałem jest oczywiście ceramika. Planując więc wyposażenie gastronomii najlepiej więc zacząć od wybrania płytek ceramicznych, które pojawią się na podłodze, a w samej kuchni- także i na ścianach.

 

Ceramika, która wspaniale imituje naturalne drewno

 

W kolekcji Ariostea znajdziemy wiele propozycji naprawdę pięknych płytek odpowiadających obecnym trendom. Bardzo popularne są jednak płytki, których wzór i struktura ma imitować naturalne drewno. Wyobraźmy sobie bowiem, jak takie drewno może wyglądać na sali restauracyjnej- jest stylowe, dodaje wnętrzu przytulnego charakteru, doskonale łączy się z innymi kolorami, łatwo je dostosować do stylu wewnętrznego wyposażenia- jak widać ma wiele zalet. Zdecydowanie jednak nie najlepszym pomysłem jest umieszczenie naturalnego drewna na podłogę w takim miejscu. Dlatego też płytki będące jego imitacją są strzałem w dziesiątkę.

 

Wyglądają niemalże identycznie jak drewno, ale są znacznie bardziej praktyczne, odporne na wodę i wilgoć, łatwe do czyszczenia i utrzymania w czystości. Jeśli więc chcielibyśmy oprzeć wystrój naszej restauracji o elementy drewniane- koniecznie zapoznajmy się z takimi właśnie kolekcjami płytek imitujących naturalne drewno, które dostępne są w wielu ciekawych wybarwieniach.

 

Author