Zastanawiasz się nad rozpoczęciem własnej produkcji alkoholu w domu? W internetowych sklepach dla piwowarów znajdziesz wszystkie niezbędne sprzęty oraz surówce do takiej produkcji. Ich nazwa może być myląca, ponieważ mają dostępne nie tylko produkty do wytwarzania piwa, ale również wina, cydru oraz pitnego miodu. Jaka jest ich szczegółowa oferta?

Surowce do wytwarzania domowego piwa

W Polsce coraz prężniej rozwija się hobby polegające na prowadzeniu własnej produkcji piwa rzemieślniczego. Obecnie już wszystkie niezbędne sprzęty i surowce można znaleźć w internetowych sklepach dla piwowarów.

Oferują one między innymi koncentraty, czyli tak zwane brew-kity (najlepsze na sam początek swojej przygody z domowym warzeniem piwa), chmiel w granulacie, słody jęczmienne i pszeniczne, różne rodzaje drożdży piwowarskich i pożywek oraz różne dodatki wpływające na smak, takie jak płatki dębowe, płatki owocowe, kolendra, skórki pomarańczy czy inne przyprawy.

Niezbędny sprzęt fermentacyjny

fot: https://czerwonygrzybek.pl/Piwowarstwo/Sprzet-Piwowara-c59c90.html

W ofercie internetowego sklepu dla piwowarów znajdziesz również sprzęt potrzebny do domowej produkcji piwa. Przed jej rozpoczęciem należy zaopatrzyć się w przynajmniej dwa pojemniki fermentacyjne (najczęściej mają pojemność 15 lub 33 litry). Będzie Ci potrzebna również rurka fermentacyjna, która odpowietrza nastaw, termometry i cukromierze do kontrolowania przebiegu procesu fermentacji burzliwej i cichej oraz akcesoria do butelkowania piwa i gumowe korki.

Są to najczęściej używane i podstawowe sprzęty i akcesoria, które umożliwią Ci wyprodukowanie własnego piwa w domowych warunkach.

Czy domowa produkcja piwa jest opłacalna?

Gdyby własna produkcja piwa rzemieślniczego nie była opłacalna, nie stawałaby się w Polsce coraz bardziej popularna. Szczególnie w obliczu rosnących cen piwa, jego samodzielne produkowanie staje się naprawdę atrakcyjną opcją. Na różnych forach domowi piwowarzy chwalą się nawet, że potrafią uwarzyć dobrej jakości piwo za cenę połowę mniejszą niż ta w sklepie. Może warto spróbować?

 

Author