Rejestracja spółki to poważna decyzja, tym bardziej jeśli podmiot ten ma działać nie w Polsce, a poza granicami kraju. Hiszpania jest jednym z tych krajów europejskich, gdzie nie tylko żyje się komfortowo, ale też dobrze prowadzi się biznes. Hiszpańskie ustawodawstwo jest przyjazne dla przedsiębiorców, co przejawia się w ulgach podatkowych oraz uproszczeniach spraw formalnych i urzędowych, z których również można skorzystać.

 

Oprócz możliwości rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej w Hiszpanii, często wybieraną opcją jest możliwość rejestracji spółki. Na taki krok bardzo często decydują się osoby, które albo chcą z kimś współpracować albo które chcą skorzystać z innego sposobu rozliczeń podatkowych, z czym ma się do czynienia w przypadku takiej właśnie działalności. Spółki jednak mogą być różne- tak jak i w Polsce można wyróżnić kilka typów spółek możliwych do rejestracji w Hiszpanii.

Najodpowiedniejsza forma prawna firmy w Hiszpanii

Niektóre typy spółek możliwe do rejestracji w Hiszpanii do złudzenia przypominają te, jakie przewiduje polskie ustawodawstwo. Zbliżone nazewnictwo i zbieżności widoczne na pierwszy rzut oka nie powinny jednak odwodzić nas od szczegółowego sprawdzenia, czym w praktyce jest dany typ spółki. Dzięki temu, że będziemy dysponować szeroką wiedzą w tym temacie będziemy wiedzieć, jak wybrać odpowiedni rodzaj spółki także pod kątem działalności, jaką będziemy chcieli prowadzić.

 

  • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością- także w wariancie „nowe przedsiębiorstwo”.

Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów spółki, gdzie uczestnicy podmiotu odpowiadają tylko i wyłącznie do wysokości włożonego w spółkę wkładu. Odrębne majątki wspólników pozostają nienaruszone. Specjalny wariant tej spółki przeznaczony dla nowych przedsiębiorców zakłada uproszczenie wszelkich procedur i zmniejszenie czasu oczekiwania na załatwienie spraw formalnych w urzędach do koniecznego minimum. Do tego rodzaju spółki można przystąpić z kilkoma wspólnikami, ale możliwe jest też założenie takiej spółki przez jedną osobą. Minimalna wartość kapitału początkowego, jaką trzeba wykazać na koncie spółki to około 3000 euro. Więcej szczegółów związanych z tym, jak można taką spółkę zarejestrować można znaleźć na stronie https://biuroksiegowewhiszpanii.pl/.

 

  • Spółka akcyjna.

To podmiot, który będzie odpowiedni do rejestracji dużych firm o pokaźnym kapitale na start. Wspólnicy przystępują do podmiotu dzieląc się akcjami i wybierając sobie zarząd. Akcje można sobie swobodnie przekazywać. Jest to odpowiednia formacja w przypadku konieczności podjęcia współpracy ze specjalistami ze skrajnie różnych środowisk.

 

  • Spółka komandytowa.

Jest to formacja w której występuje jeden wspólnik z ograniczoną odpowiedzialnością, a reszta wspólników odpowiada za losy spółki całym swoim majątkiem. Jest to dość rzadko wybierany rodzaj spółki.

Author